У Південній Кореї випробували прив’язаний до вони стейблкоїн

#Південна Корея#регулювання#стейблкоїни

Південнокорейська фінансова група KB Financial Group (KBFG) завершила етап підтвердження концепції для стейблкоїна, прив’язаного до вони. KBFG випробувала повний цикл фінансових сервісів на базі активу, повідомляє Yonhap.

У пілоті брали участь платіжний оператор KG Inicis, блокчейн-платформа Kaia та фінтех-компанія OpenAsset.

У межах пілоту KBFG перевірила кілька сценаріїв використання активу:

  • міжнародні перекази: стейблкоїн на базі вони конвертували в доларовий еквівалент через ончейн-ліквідність Kaia і відправляли на банківський рахунок у В’єтнамі: операція тривала менш ніж три хвилини, а комісії виявилися на 87% нижчими, ніж у системі SWIFT;
  • офлайн-платежі: у мережі кав’ярень Hollys протестували оплату за QR-кодом без використання окремого криптогаманця. На бекенді транзакція автоматично виконувалася через смартконтракт.

Розробники зосередилися на перенесенні внутрішньої розрахункової інфраструктури на блокчейн із збереженням звичного користувацького досвіду. Вони підкреслили: йшлося не про окремий сервіс, а про зв’язану систему.

KB Kookmin (входить до KBFG) є найбільшим банком країни з активами понад 584,9 трлн вон (~$424 млрд).

Представники групи наголосили, що готові запустити комерційні інструменти одразу після формування нормативно-правової бази. Прийняття закону про цифрові активи у Південній Кореї затягується через розбіжності між центробанком і Комісією з фінансових послуг щодо правил випуску «стабільних монет».

Нагадаємо, у квітні голова Банку Кореї Хен Сон Шин заявив про плани розширити використання CBDC і депозитарних токенів. За його словами, це потрібно для адаптації монетарної системи до цифрової трансформації.

Джерело