Російський ОПК, попри спроби кремля наростити виробництво, стикається з браком інвестицій, сучасного обладнання та критичних компонентів — особливо електроніки й спецхімії. Як наслідок, лише 20% техніки на фронті — нова, решта — стара, зі складів.
Про реальний стан російського ВПК та його залежність від зовнішньої допомоги в інтерв’ю «Укрінформу» розповів Голова Служби зовнішньої розвідки України генерал-лейтенант Олег Іващенко.
Лише 20% новітньої техніки: Проблеми російського ВПК
За словами очільника СЗРУ, намагання росії наростити виробництво зброї натрапляє на об’єктивні труднощі. «Потрібні інвестиції, верстати, компоненти, а з цим проблеми. Складно з електронікою і спецхімією», — повідомив генерал Іващенко.
Це призводить до того, що на фронт здебільшого потрапляє застаріла техніка. «На сьогодні 80% військової техніки [рф] є старою, зі зниженими характеристиками. Вона знята зі зберігання, відремонтована і відправлена на фронт. Лише 20% російської техніки — новітні системи», — зазначив він.
Снарядний «пилосос»: 6 мільйонів від КНДР
Проблеми є і з виробництвом боєприпасів. За даними української розвідки, росія на рік виробляє близько 3 мільйонів снарядів 122-го та 152-го калібру. Щоб компенсувати дефіцит, кремль звертається по допомогу до своїх нечисленних союзників.
«Іще 2,5–3 мільйони [снарядів на рік] беруть у КНДР. З початку війни взяли у них уже шість мільйонів снарядів», — розповів Голова СЗРУ.
Крім боєприпасів, Північна Корея постачає росії й артилерійські системи. Зафіксовано постачання 120 самохідних артилерійських установок 170 мм М1989 Koksan та 120 реактивних систем залпового вогню М1991 калібром 240 мм.
Чим росія платить КНДР: Технології в обмін на зброю та робітників
За таку щедру військову допомогу росія розраховується з Пхеньяном не лише грошима чи ресурсами, а й значно ціннішими активами.
«Вони передають їм ракетні і космічні технології. Ми не виключаємо, що це можуть бути і технології, які стосуються ядерної зброї або її вдосконалення», — заявив генерал Іващенко.
Крім того, Північна Корея почала постачати до росії спеціалістів з відповідною освітою для підприємств ВПК, зокрема, у сфері літакобудування. З КНДР до росії надходить і звичайна робоча сила для сільського господарства, будівництва будинків і доріг — лише минулого року Пхеньян надіслав 13,8 тисячі своїх робітників.
Як повідомляла АрміяInform, офіційне визнання Північною Кореєю участі своїх військ у бойових діях на боці росії — це спроба вирішити відразу кілька проблем далекосхідної диктатури. Проте має свій інтерес і рф.
Залиште відповідь